راههای کمکی برای یادگیری

زبان انگلیسی

تلفن تماس: 09013443574

راههای کمکی برای یادگیری زبان انگلیسی

در اینجا 100 توصیه مهم برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی را به شما پیشنهاد می دهیم 100 کار (بدون ترتیب خاص) وجود دارد که می توانید برای بهبود زبان انگلیسی خود انجام دهید

 1. از اشتباه کردن نترسید. مطمئن باشید مردم فقط می توانند اشتباهات شما را هنگامی که آنها می شنوند درست کنند.
 2. خود را به زبان انگلیسی احاطه کنید. خود را در یک محیط انگلیسی صحبت کنید که بتوانید منفعلانه بیاموزید. بهترین راه برای یادگیری صحبت کردن است.
 3. هر روز تمرین کنید. خودتان را به یک برنامه مطالعاتی تبدیل کنید. تصمیم بگیرید که هفته ای که می خواهید صرف مطالعه کنید ، چقدر وقت بگذرانید و به آن بچسبید. یک روال را ایجاد کنید.
 4. در مورد برنامه تحصیلی خود به خانواده و دوستان خود بگویید. از آنها بخواهید که شما را به تحصیل سوق دهند و همچنین اجازه ندهید که شما را مختل کند.
 5. 4 مهارت اصلی را تمرین کنید: خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن. برای بهبود همه آنها باید روی شما کار شود.
 6. یک یادداشت از کلمات جدید که یاد می گیرید را نگه دارید. آنها را در جملات استفاده کنید و سعی کنید حداقل هنگام صحبت کردن آنها را حداقل 3 بار بگویید.
 7. حداقل یک بار در روز به وب سایت یادگیری رایگان انگلیسی EC مراجعه کنید و یک درس را تکمیل کنید.
 8. حفظ لیست ها یکی از متداول ترین روش های یادگیری واژگان برای یک آزمون است. این فقط یک تمرین خوب برای مطالعه کوتاه مدت است زیرا اغلب اطلاعاتی را که برای یک آزمون آموخته اید حفظ نمی کنید.
 9. از ساعت بدن خود استفاده کنید. اگر فرد صبح نیستید ، بعد از ظهر مطالعه کنید.
 10. در صورتی که سعی می کنید یک جمله نمونه را با استفاده از آن کلمه به جای خود کلمه به یاد داشته باشید ، ساده تر به خاطر می آورید.
 11. برنامه ریزی کنید تا امتحان کنید. خواهید فهمید که وقتی باید برای چیزی مطالعه کنید ، سخت تر کار می کنید.
 12. با گفتن این حرف ، بهتر است فقط برای گرفتن امتحان مطالعه نکنیم. به عکس بزرگتر فکر کنید. وقتی زبان انگلیسی خوب دارید ، چه کاری می توانید انجام دهید؟ کیفیت زندگی شما چگونه بهبود خواهد یافت؟
 13. به خودتان یک هدف بلند مدت اختصاص دهید. بر روی آن کار کنید.
 14. به خودتان نیز اهداف کوتاه مدت بدهید و هنگام رسیدن به هرکدام به خود پاداش دهید.
 15. فضایی را ایجاد کنید که می خواهید در آن بیاموزید ، نه به این دلیل که مجبور شوید. شما وقتی یاد می گیرید اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد زیرا می خواهید.
 16. بدانید چه چیزی برای شما بهتر است. به این فکر کنید که در گذشته چه روش هایی برای شما موفق بوده و به آنها بپیوندید.
 17. دریابید که چگونه یاد می گیرید. این می تواند با به خاطر سپردن ، خواندن ، صحبت کردن ، جمع بندی یا روش های دیگر باشد. دریابید که چگونه بهترین درس می خوانید. این می تواند توسط خودتان یا گروهی در یک مکان آرام باشد.
 18. کمک بگیر! اگر چیزی را درک نکردید باید از کسی سؤال کنید. از معلم ، همکلاسی یا دوستان خود کمک بخواهید.
 19. مرور! مرور! مرور! اطمینان حاصل کنید که برای مرور مواردی که در گذشته مطالعه کرده اید ، وقت می گذارید.
 20. بهتر نیست به طور همزمان بیش از 30 دقیقه به طور خودکار مطالعه کنید. استراحت منظم کنید ، هوای تازه بگیرید و پاهای خود را دراز کنید.
 21. عجله نکنید برای بالا رفتن از یک سطح. در سطح کنونی خود تمرکز کنید.
 22. به جای تلویزیون ، DVD را تماشا کنید. برای گرفتن اطلاعاتی که ممکن است اولین بار از دست داده باشید ، بهتر است از چیزی استفاده کنید که بتوانید دوباره تماشا کنید.
 23. تماشای تلویزیون فقط به شما این امکان را می دهد که بار اول به درستی چیزی بشنوید. این برای دانش آموزان سطح بالا بهتر است. این می تواند یک تمرین عالی برای صحبت با انگلیسی زبانان بومی باشد ، بنابراین نیازی نیست از آنها بخواهید که خودشان را تکرار کنند!
 24. خوانندگان درجه بندی شده را بخوانید. این کتاب ها مخصوصاً برای سطح شما نوشته شده اند. یک رمان کامل بخوانید. شما می توانید آن را انجام دهید! بعد از آن احساس خوبی خواهید کرد.
 25. کتاب های کودکان کلمات ساده تری دارند و جایگزین خوبی برای خوانندگان درجه بندی شده هستند.
 26. روزنامه ها مکان خوبی برای یافتن سازه های منفعل هستند. مقاله را بخوانید و ببینید آیا می توانید جملات منفعل را پیدا کنید یا خیر.
 27. ابتدا معنای کلی را بخوانید. از درک هر کلمه نگران نباشید ، سپس به عقب برگردید و کلمات جدید را جستجو کنید.
 28. برای یک کلمه که در یک جمله متوجه نمی شوید ، به کلمات دیگر اطراف آن نگاه کنید. آنها به شما تذکر می دهند. سعی کنید معنی را از متن حدس بزنید.
 29. کلمات ریشه را بیاموزید آنها به شما کمک می کنند تا معنی کلمات را حدس بزنید. به عنوان مثال: نوشتن = نوشتن ، دقیقه = کوچک
 30. وقتی یک کلمه جدید را یاد می گیرید ، به تمام اشکال دیگر آن فکر کنید: زیبا (صفت) ، زیبایی (اسم) ، زیبا (قید).
 31. پیشوندهای (dis- ، un- ، re-) و پسوندها (-ly ، -ment ، -ful) را بیاموزید ، این به شما کمک می کند تا معنی کلمات را بفهمید و واژگان خود را بسازید.
 32. انگلیسی برخلاف ژاپنی یا فرانسوی ، از کلمه استرس استفاده می کند. برای کلمات جدید ، هجاها را بشمارید و استرس را در کجا پیدا کنید. فقط یک استرس در هر کلمه و همیشه روی یک مصوت. دو فعل هجا استرس روی هجای دوم (beGIN) دارند. 2 اسم هجا (TEAcher) و صفت (HAPpy) اول استرس دارند.
 33. هر وقت ممکن بود از انگلیسی استفاده کنید. به همین سادگی!
 34. از زبان خود به انگلیسی ترجمه نکنید. به انگلیسی فکر کنید تا تسلط خود را بهبود بخشید. با خود صحبت کنید ... اما نه در اتوبوس ، وگرنه مردم فکر می کنند شما دیوانه شده اید!
 35. شما نمی توانید انگلیسی را از یک کتاب یاد بگیرید. مانند رانندگی با ماشین ، فقط با انجام این کار می توانید یاد بگیرید.
 36. طبیعی ترین روش یادگیری دستور زبان از طریق صحبت کردن است.
 37. یک دفترچه خاطرات یا ژورنال انگلیسی نگه دارید. با نوشتن چند جمله در روز شروع کنید و سپس عادت به نوشتن بیشتر کنید.
 38. چرا یک وبلاگ آنلاین راه اندازی نکرده و نوشته های خود را با جهان به اشتراک می گذارید؟
 39. برای تبدیل شدن به طوفان مغزی نویسنده بهتر به عنوان بسیاری از ایده ها و افکار بر روی کاغذ بدون نگرانی در مورد دستور زبان یا املا. سپس در مورد ساختار فکر کنید. پس از آن قطعه خود را با استفاده از گرامر و هجی خوب بنویسید. در آخر ، آن را بخوانید یا آن را به شخص دیگری بدهید تا خطاها را بررسی کند.
 40. به علائم نگارشی خود توجه داشته باشید زیرا می تواند چیزی را که می خواهید بگویید تغییر دهد. تفاوت معنای این دو جمله را بررسی کنید: "یک زن بدون مرد خود چیزی نیست" و "یک زن: بدون او ، مرد هیچ چیز نیست".
 41. آواز قلب خود را! صدای زیبای خود را به جهانیان نشان دهید! آهنگ های انگلیسی را یاد بگیرید و همراه با آنها آواز بخوانید تا تسلط و مداحی را بهبود بخشید ... کسی برای کارائوکه؟
 42. یک دوست پسر دریافت کنید یا از اتاق های گفتگو ، انجمن ها و سایت های انجمن استفاده کنید. اگر نمی توانید با کسی به زبان انگلیسی صحبت کنید ، این بهترین چیز بعدی است.
 43. سایه سی دی های انگلیسی. چند جمله را گوش دهید و آنچه را که شنیدید تکرار کنید. روی ریتم و لحن تمرکز کنید.
 44. رادیو انگلیسی را در خانه خود داشته باشید. حتی اگر به طور جدی به آن گوش ندهید ، همچنان گوش های خود را آموزش می دهید.
 45. CD های آینه ای. با صدای بلند همراه با CD بخوانید. باز هم ، این برای لحن ، تلفظ و ریتم بسیار عالی است.
 46. دیکته به CD یا دوستتان گوش دهید و آنچه را می شنوید بنویسید.
 47. هیچ کس دوست ندارد صدای خودشان را بشنود ، اما شجاع باشید و آن را امتحان کنید! صدای خود را ضبط کنید و به تلفظ و مداحی گوش دهید. این به شما کمک می کند تا زمینه های مشکل خود را شناسایی کنید.
 48. اگر می توانید درس او را ضبط کنید از معلم مفید خود سؤال کنید. این یک روش عالی برای بررسی است. شما همچنین می توانید به معلمان خود گوش دهید که سرعت و مداحی صحبت می کنند.
 49. از یک فرهنگ لغت انگلیسی / انگلیسی استفاده کنید زیرا این امر به شما کمک می کند تا به انگلیسی فکر نکنید و ترجمه نکنید.
 50. اگر یک فرهنگ لغت انگلیسی / انگلیسی ترسناک به نظر می رسد ، فرهنگ لغت یادگیرنده برای دانش آموزان انگلیسی سطح شما وجود دارد.
 51. به فرهنگ لغت خود خیلی اعتماد نکنید. فرهنگ لغت شما باید یك كمك باشد نه معلم اصلی شما. سعی کنید معنی کلمات را حدس بزنید نه اینکه مستقیم به فرهنگ لغت خود بروید.
 52. تسلیم نشو! مثبت بمان! بعضی اوقات احساس خواهید کرد که به اندازه کافی سریع یاد نمی گیرید. همه چنین احساس می کنند ، نگران این موضوع نباشید. در آخر به آنجا خواهید رسید.
 53. لذت ببرید! وقتی تفریح ​​می کنیم بیشتر می آموزیم!
 54. اگر هنگام صحبت کردن عصبی هستید ، قبل از گفتن چیزی ، دو نفس عمیق بکشید. وقتی احساس آرامش می کنید بهتر صحبت خواهید کرد.
 55. با نگاهی به کتاب های درسی و سی دی هایی که در گذشته از آنها استفاده می کنید ، خود را با انگیزه حفظ کنید. شما از این که حالا چقدر راحت به نظر می رسند تعجب خواهید کرد! تبریک می گویم ، سطح شما در حال پیشرفت است!
 56. شما هرگز خیلی جوان یا خیلی پیر نیستید تا یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنید. بهانه ای برای یادگیری ندهید. منتظر چی هستی؟
 57. تخریب می تواند شما را از موفقیت متوقف کند. برای متوقف کردن تعویق ، مهم است که بدانید که تعویق شما برای جلوگیری از مطالعه است یا اینکه این عادت بد شماست یا خیر.
 58. اگر شما هنوز به نتیجه مورد نظر خود نرسیدید ، به این دلیل نیست که به زبانها بد هستید ، به این دلیل است که شما هنوز روش خاص یادگیری خود را پیدا نکرده اید.
 59. از منابعی استفاده کنید که مطابق با سطح شما باشد. از متون / تمرینات گوش دادن استفاده نکنید که بسیار دشوار یا خیلی آسان هستند. از موادی استفاده کنید که شما را به چالش می کشد اما شما را ناامید نمی کند.
 60. نگران درست کردن لهجه خود نباشید. این بخش مهمی از هویت فرهنگی شما برای حفظ لهجه خود است. انگلیسی زبانان بومی از شنیدن انگلیسی که با لهجه صحبت می شود لذت می برند.
 61. انواع انگلیسی بسیاری وجود دارد: انگلیسی ، آمریکایی ، آفریقای جنوبی و غیره. هیچ یک از این موارد اشتباه یا مهم نیستند. انگلیسی انگلیسی است.
 62. درعوض ، از تفاوت زبان انگلیسی و آمریکایی آگاه باشید و متناسب با آن از کلمات خود استفاده کنید. به عنوان مثال: آسانسور (ایالات متحده) / بالابر (انگلیسی).
 63. کارتهای نشانه با خود حمل کنید. این کارتهای کوچکی هستند که می توانید روی آنها کلمات جدید بنویسید. شما می توانید آنها را بیرون بکشید و هر زمان که یک دقیقه رایگان داشتید به آنها نگاه کنید.
 64. از یادداشت های پس از آن استفاده کنید و آنها را به اطراف خانه خود بچسبانید. می توانید از آنها برای برچسب زدن موارد استفاده کنید. یکی را روی سگ حیوان خانگی خود بچسبانید!
 65. شما نمی توانید افعال اصطلاحات (دو فعل فعل) را نادیده بگیرید ، صدها نفر از آنها به زبان انگلیسی وجود دارد و از آنها بسیار استفاده می شود. هرچه بیشتر به معنای آنها توجه کنید ، می توانید معنای جدید را حدس بزنید. شما شروع به تشخیص الگوهای آنها خواهید کرد.
 66. از شهود خود استفاده کنید. با احساس روده خود پیش بروید ، تعجب خواهید کرد که چند وقت پیش حدس اول درست حدس می زند. همانطور که قبلاً گفتیم ، مطمئن باشید.
 67. افکار خود را جمع کنید. یک ثانیه بزنید تا در مورد آنچه می خواهید بگویید فکر کنید. شما گرامر را می دانید ، اما شاید وقتی صحبت می کنید از آن درست استفاده نکنید.
 68. با افراد جدید ملاقات کنید تلاش کنید تا در شهر خود با انگلیسی زبانان مخلوط شوید. شما می توانید به یک باشگاه بپیوندید یا به کافه هایی بروید که بیگانگان در آن معلق هستند. یک نوشیدنی بخر ، آنها آن را دوست دارند!
 69. کسی باشید که مکالمات را به زبان انگلیسی شروع کنید. سعی کنید مکالمات را در حال حرکت نگه دارید و از کلمات گوش دادن استفاده کنید ("واقعاً؟" / "ادامه دهید ..." / "چه اتفاقی افتاد؟") منتظر نمانید تا دیگران با شما صحبت کنند. وارد آنجا شوید!
 70. مناظره. مباحث را به صورت گروهی بحث کنید. هر شخص باید دیدگاهی را انتخاب کند (حتی اگر شما با آن موافق نیستید) و در درون گروه بحث کنید. حتماً نظر خود را به دست آورید. یاد بگیرید که به طور جدی گوش کنید. گوش دادن فعال به کلاس کمک خواهد کرد و به شما کمک می کند تا از جلسات مطالعه گروهی بیشتر خارج شوید ، و بیشتر در آن شرکت کنید. روی کسی که صحبت می کند تمرکز کنید. از دیگران یا حوادث غافل نشوید یا دچار حواس پرتی نشوید. با گوش و چشم خود روی بلندگو متمرکز شوید. حرکاتی را که گوینده در تلاش برای شنیدن اطلاعات بیشتر انجام می دهد ، دنبال کنید. این ممکن است به تکرار آنچه شما می شنوید دیگران می گویند در تلاش برای درک افکار آنها است.
 71. فقط یادگیری کلمات انگلیسی کافی نیست. شما می توانید یک کلمه انگلیسی طوطی را آموزش دهید اما این بدان معنی نیست که می تواند انگلیسی صحبت کند! هنوز باید درک درستی از گرامر داشته باشید.
 72. مدت زمان افعال توسط انگلیسی زبانان استفاده می شود تا در مورد زمان عمل صحبت کنند. ممکن است شما اصطلاحات مشابه را به زبان خود نداشته باشید. مهم است که شما این تنش ها را بدانید و چه زمانی از آنها استفاده کنید.
 73. انگلیسی بسیاری از افعال نامنظم دارد. شما باید خود را روی آنها سوراخ کنید.
 74. آن را ادامه دهید! اگر از صحبت کردن به زبان انگلیسی فاصله بگیرید ، می فهمید که سطح شما کاهش می یابد و همه سخت کوشی های شما هدر رفته است.
 75. با نمره بد آزمون کنار نگذارید. بعضی اوقات دانش آموزان توانایی قبولی در آزمون انگلیسی را دارند ، اما نمی توانند به خوبی با بلندگوهای انگلیسی ارتباط برقرار کنند. اگر بتوانید آزادانه به انگلیسی صحبت کنید ، باید به خودتان افتخار کنید.
 76. به یاد داشته باشید تا زمانی که سخت ترین تلاش خود را کرده اید ، موفق شده اید!
 77. انگلیسی را با یک دوست بیاموزید. شما شخصی را خواهید داشت که می توانید با او تمرین کنید و می توانید یکدیگر را برای مطالعه انگیزه دهید.
 78. به یاد داشته باشید ، نحوه نوشتن انگلیسی با نحوه تلفظ آن یکسان نیست. به عنوان مثال ، "Ough" بیش از 6 تلفظ دارد. خود را با الفبای آوایی آشنا کنید. این به شما کمک می کند کلمات را در فرهنگ لغت درست تلفظ کنید.
 79. به صدای "schwa" [] عادت کنید - صدایی بی صدا بی صدا و بی تحرک. 'Schwa' رایج ترین صدای واکه در انگلیسی است. به عنوان مثال ، "a" در مورد و "u" در عرضه.
 80. به خاطر داشته باشید وقتی سطح ما بالا می رود ، پیشرفت می کند. معمولاً وقتی مبتدی هستیم سریعترین پیشرفت حاصل می شود. فکر نکنید که به طور ناگهانی دیگر یاد نمی گیرید ، فقط پیشرفت کمتری قابل توجه است.
 81. اطمینان حاصل کنید که زبان انگلیسی شما با این مناسبت مطابقت دارد. استفاده از زبان عامیانه با دوستان اما در یک جلسه کاری مناسب نیست. تصمیم بگیرید که در چه شرایطی استفاده از کلمات و عباراتی را که یاد گرفته اید مناسب باشد.
 82. کتاب درسی انگلیسی اغلب با طرز صحبت کردن اتفاقی متفاوت است. برای یادگیری فیلم های تماشایی "عامیانه" گاه به گاه.
 83. حفظ کردن اصطلاحات می تواند دشوار باشد ، اما استفاده از آنها بسیار جالب است و آنها انگلیسی شما را رنگین تر می کنند.
 84. وقتی صحبت می کنیم معمولاً کلمات را با هم پیوند می دهیم تا دو کلمه مانند یک به نظر برسد. به عبارت ساده ، ما کلماتی را که با صدای صامت به پایان می رسد با کلماتی که با صدای واکه شروع می شوند (صامت> صدادار) شروع می کنیم. ما کلماتی را که با صدای واکه به پایان می رسد به کلماتی که با صدای واکه شروع می شوند (واکه> واکه) شروع می کنیم. این موارد را تمرین کنید تا گوش دادن و تلفظ خود را بهتر کنید.
 85. از اینترنت استفاده کنید. این پر از منابع برای کمک به یادگیری شما است: BBC Learning English؛ Learnenglish.ecenglish.com
 86. به نقاط قوت و ضعف خود فکر کنید. در مناطقی که می خواهید در آن پیشرفت کنید ، بنویسید و در زمینه بهبود آنها تلاش کنید. البته نقاط قوت خود را نادیده نگیرید. به خودتان تبریک بگویید که چقدر خوب انجام داده اید!
 87. اشتباهات خود را فراموش نکنید. احتمالاً بارها و بارها همان اشتباهات گرامر را مرتکب می شوید. از نتایج تست انگلیسی به عنوان یک ابزار مطالعه استفاده کنید. خطاهای خود را پشت سر بگذارید و یکی دو مورد را که می خواهید روی آنها تمرکز کنید انتخاب کنید. برای بررسی قوانین از کتاب گرامر مورد علاقه خود استفاده کنید.
 88. از مقاله صحیح استفاده کنید (a / a، the). آگاه باشید که بیش از a / an = غیر خاص ، خاص = به این قاعده بیشتر وجود دارد. به عنوان مثال: دانشگاه (دانشگاه نیست زیرا با صدای صامت شروع می شود). یک ساعت (نه یک ساعت زیرا ساعت "ساکت" است).
 89. برای تسلط ، آموزش تصویر را امتحان کنید. قبل از رفتن به آن رستوران ، آنچه را که احتمالاً پیشخدمت به شما می گوید فکر کنید. فکر کنید که از چه عباراتی استفاده خواهید کرد.
 90. ارتباطات زیادی از طریق زبان بدن و ژست صورت می گیرد. اینها می توانند بین فرهنگ ها و کشورها متفاوت باشند. به عنوان مثال ، دو انگشت "V" برای نماد پیروزی کاملاً کف دست است. اگر آن را با کف دست خود به سمت خود بکشید ، به یک فرد انگلیسی اهانت می کنید. این بدان معناست که ... خوب ، شما از یک فرد انگلیسی سوال می کنید و خودتان را می فهمید!
 91. ساده ترین - خواب! شما می توانید اطلاعات بیشتری بعد از یک شب خوب بخوانید. شما قادر به تمرکز بیشتر خواهید بود.
 92. یک دوره انگلیسی را در یک کشور انگلیسی صحبت کنید.
 93. اگر در خارج از کشور تحصیل می کنید ، با مردم کشورهای دیگر نه تنها با مردم کشور خود مخلوط کنید. خوب نیست که شما در یک خانه مشترک با افرادی از کشور خود زندگی کنید. با گذراندن وقت با ملیت های دیگر ، از یک تجربه فرهنگی بیشتر لذت ببرید.
 94. آیا به فکر شغل یا کارآموزی در خارج از کشور فکر کرده اید؟
 95. خودتان معلمی واجد شرایط باشید. چه کسی می خواهد چیزهای اشتباه را بیاموزد؟
 96. هیچ کس نمی تواند همه زبان انگلیسی را یاد بگیرد. نیازی به نگرانی در مورد تلاش نیست. یک میانبر مفید برای یادگیری این است که در انگلیسی کلمات زیادی داریم که تلفظ یکسانی دارند اما یک هجی و معنای متفاوت دارند. برای مثال ، "بیا اینجا" همان تلفظ را دارد ، "من می توانم پرندگان را بشنوم". شاید با دانستن معانی مختلف ، ساخت واژگان را آسان تر کنید.
 97. هنگامی که سطح اصلی انگلیسی را پیدا کردید ، روشهای مختلفی را کشف کنید که می توانید همان چیزها را بگویید. این باعث می شود زبان انگلیسی شما برای شنونده جالب تر شود و نباید برای شما خیلی سخت باشد زیرا شما از ابتدا اصول را می شناسید. به عنوان مثال ، چگونه بسیاری از راهها می توانیم بگوییم "خداحافظ" در انگلیسی؟
 98. وقتی در دوره انگلیسی هستید ، برای کلاس خود آماده شوید. کارهای خانه خود را در اسرع وقت انجام داده و به موقع آن را انجام دهید. یادداشت ها و آخرین درس خود را چند دقیقه قبل از کلاس مرور کنید. انجام این کار حافظه شما را تازه می کند و شما برای درس گرم می شوید.
 99. در کلاس پریشان نشوید. روی درس تمرکز کنید ، از پنجره خیره نشوید. دیر نکنید ، چند دقیقه قبل از شروع درس به آنجا برسید. در کنار افرادی که به زبان انگلیسی با شما صحبت نخواهند کرد ، بنشینید. تلفن خود را خاموش کنید. سازمان یافته باشید ، به یاد داشته باشید که کتاب ، دفترچه و قلم خود را بگیرید.
 100. مکانی آرام و راحت برای مطالعه آرام پیدا کنید. شما به جایی نیاز دارید که بتوانید 100٪ تمرکز کنید.